De Ierse feestband Acting The Maggot toert dit najaar door Nederland met hun muziektheatershow The Rocky Road to Dublin. Hoewel de band inmiddels vele optredens in Nederland, Duitsland en zelfs China rijker is, vond het allereerste optreden ooit plaats in Rosmalen. Nu, bijna 12,5 jaar later, komen ze eindelijk terug. Vrijdag 17 oktober staan ze met hun show in PERRON-3.

De Ierse feestband trekt in oktober en november door het land met hun muziekshow ‘The Rocky Road to Dublin’. De band vertelt op muzikale wijze over de geschiedenis van Ierland, over de achtergrond van het Ierse lied, maar ook over de geschiedenis van Acting The Maggot zelf.

Eindelijk weer naar Rosmalen

Vaste factor in de Ierse feestband is zanger en gitarist Maarten de Gans. “Hoe bizar!”, zo vertelt hij. “Ik had de band met een vriend opgericht in 2013 om eenmalig een theatershow uit te voeren in Boxtel. Maar onze allereerste show vond als try-out plaats in een klein zaaltje in Rosmalen. Hoewel die eerste show dezelfde naam droeg als onze huidige show, was hij wel echt heel anders. Laat ik maar voorzichtig zeggen dat we nu een heel stuk professioneler op het podium staan.”

De Gans, die regelmatig ook solo op feesten en partijen in Rosmalen en ’s‑Hertogenbosch te vinden is, is duidelijk blij met het optreden in PERRON-3. “Afgelopen maand speelde ik nog solo op een verjaardagsfeest in Rosmalen met een Iers en Schots thema. Ik heb vele jaren in ’s‑Hertogenbosch gewoond en het is niet enkel met carnaval dat de mensen hier een feest kunnen waarderen. Ik ben dan ook bijzonder blij dat we nu eindelijk met heel de band hier kunnen spelen!”

Foo Fighters

De band ging afgelopen jaren meerdere keren viral. Bijvoorbeeld omdat hun Ierse variaties op liedjes werden gedeeld door grote namen als Foo Fighters en Queens Of The Stone Age. Ook stonden ze vele malen op bekende internationale sites en uiteraard de Ierse media met hun muzikale Ierse mashups en uitvoeringen.

“Maar we gaan ook gewoon de mooiste, leukste en bekendste liedjes spelen uit de Ierse geschiedenis”, legt De Gans uit. “De verhalen die daarbij horen en de klanken met viool, accordeon, banjo en uiteraard gitaar, bas en drums maken dat je je in een feestelijke Ierse pub waant. Uiteindelijk is het doel elke show uit te laten monden in een groot Iers feest. Dat verwacht men inmiddels ook wel een beetje van ons!”, concludeert de roodharige zanger met een lach.

Tickets

Theatershow The Rocky Road to Dublin is op vrijdag 17 oktober te zien en te horen in PERRON-3 in Rosmalen. Kaarten zijn te koop via de website van het theater.

Een compleet overzicht van alle optredens in het land vind je op de website van Acting The Maggot zelf.

Geef een reactie

error: Wilt u foto's bestellen, dat kan, vul onderstaand formulier in. https://ros-tvkrant.nl/fotos-bestellen/