Op zaterdagavond 25 oktober doet Sterrenwacht Halley mee aan de Nacht van de Nacht.
Dit jaarlijkse landelijke evenement is een initiatief van de Natuur- en Milieufederaties.
Het programma bij de sterrenwacht begint om 20.00 uur en duurt ongeveer twee uur.
Het is leuk en interessant voor alle leeftijden. De entree bedraagt voor iedereen € 7,50. Reserveren is wel nodig. Dat kan via de Agenda op www.sterrenwachthalley.nl.
Het adres van Sterrenwacht Halley is Halleyweg 1, 5383 KT Vinkel (halverwege Heesch en Vinkel). De route is vanuit beide plaatsen met wegwijzers aangegeven.
Als het niet bewolkt is, kunnen we de sterrenhemel bewonderen. De Melkweg bevindt zich recht boven ons hoofd en de planeten Saturnus en Neptunus staan ook aan de hemel. De telescopen worden op deze hemellichamen gericht en ook op verre kosmische nevels, sterrenhopen.
En u maakt kennis met verscheidene bekende en minder bekende sterrenbeelden en heldere sterren.
In de presentaties in het auditorium en het planetarium worden allerlei interessante wetenswaardigheden verteld over de kosmos, sterren en planeten. Verder is er aandacht voor lichtvervuiling, die ook voor sterrenkundigen een probleem vormt.