Op zaterdagavond 13 december 20.00 uur en zondagmiddag 14 december 15.00 uur  verzorgt Het Koor in de Willem II Toonzaal, Prins Bernhardstraat 4, ’s Hertogenbosch dit concert.                                                          
Het Koor bestaat 40 jaar en is haar jubileumjaar gestart met de theatermuziekvoorstelling Rumoer rond Rossini en sluit af met een wel zeer bijzonder concert. Met ‘Ongekend!  Koorwerken van vrouwelijke componisten’ geeft Het Koor aan onbekende en ondergewaardeerde vrouwelijke stemmen in de muziekgeschiedenis een podium.

Weinig koren durven het aan om muziek ten gehore te brengen van louter vrouwelijke componisten, die in de loop der tijd veel minder aandacht kregen dan hun mannelijke collega’s. Toch is er prachtig (koor)werk door hen gecomponeerd.

Door juist deze vrouwelijke componisten centraal te stellen, belicht Het Koor met Ongekend! niet alleen hun artistieke nalatenschap, maar ook de diversiteit en kracht van vrouwelijke muziek door negen eeuwen heen.
Het Koor staat onder leiding van Steven van Gool en zingt muziek van o.a. Amy Beach, Fanny Mendelssohn, Anna Lapwood, Eleanor Daley en Clara Schumann.


Geef een reactie

error: Wilt u foto's bestellen, dat kan, vul onderstaand formulier in. https://ros-tvkrant.nl/fotos-bestellen/